Cart

Blog

 1. Inhalaatori valimise ja kasutamise ABC

  inhalaatori kasutamine ja valimine KIWI plus inhalaator

  Inhalaatori valimise ja kasutamise ABC

  Väikelapsed on haiged väga tihti. Inhalaator on ülemiste hingamisteede korral suur abimees. Kuid selle teema koha pealt on palju küsimusi, mis on jäänud õhku rippuma.

  Küsimustele inhalaatorite, nende kasutamise ja mõju kohta, vastas Ida-Tallinna Keskhaigla lastearst Reet Raukas.

  1. Mis on inhalaatori põhimõte? Kuidas inhalaatorist tekkiv aur mõjub hingamisteedele?
  Inhalaatoris muudetakse veeauru või ravimi osakesed väikeseks, et nad jõuaks sügavale hingamisteedesse. Kui kasutada inhalaatorit viirushaiguse korral, aitab aur põletikulist sekreeti vedeldada, et seda oleks kergem välja köhida. Sageli muutuvad köhimise käigus hingamisteed kuivaks ning ärritusköha süveneb. Inhalaatoriga hingamisteedesse viidav niiskus aitab ka seesugust ärritusköha vähendada ja turset hingamisteedes alandada.

  2. Kas inhalaator leevendab köha või ravib seda?
  Suurem osa köhasid, mille puhul inhalaatoreid kasutatakse, on viiruslikku p

  Loe edasi »
 2. 10 soovitust lapsele turvarustuse valimiseks

  turvahälli turvatooli turvavarustuse valimine kõige turvalisema turvaseadme valimine lapsele turvahälli turvaseadme turvatooli valimine

  10 soovitust lapsele turvarustuse valimiseks

   

  Lapse liikluses kaitsmine on lapsevanema ülesanne, sest laps ise ei ole võimeline oma turvalisuse eest vastutama. Turvavarustuse valik on tihti keeruline, kuid oluline on meeles pidada turvavarustuse peamist ülesannet, milleks on lapse turvalisuse tagamine.

  1. Alustage juba enne lapse sündi! Kaitske oma veel sündimata last liikluses ning kinnitage alati raseduse ajal turvavöö ja jälgige, et see asetseks vaagnaluul, mitte kõhul. Kui tunnete, et turvavöö kinnitamine on keeruline, siis raseduse ajal kasutamiseks on mõeldud turvavöö suunajad, mis hoiavad turvavööd õigesti igas olukorras. Veenduge kindlasti, et valitud turvavöösuunaja vastaks nõutud standardile.
  2. Tutvuge turvatestide tulemustega. Maailma karmim turvatest laste turvatoolidele
  Loe edasi »